Je blog „IN“?

Autor: Martin Novodomec | 17.1.2014 o 14:26 | (upravené 17.1.2014 o 14:44) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  298x

Je ľahšie čítať čo si iní myslia alebo písať o čom môžu iní diskutovať. Dôležité je mať zaujem aby bolo jednoducho o čom.

Moderná spoločnosť, ktorá postupne vytvára možno trochu izolovaný „aITí“ svet plný indidualistov, bola nútená si vytvoriť niečo, kde dokáže vymieňať svoje myšlienky, názory, zážitky. Trochu perfídne ale je to tak, že dnes sme vymenili nepríjemne hlučné a zafajčené zariadenia, za teplú a tichú izbu aby sme si čo to pozdieľali, vysvetlili či sa zamysleli. Bloger dá podnet, tému. Reader si vytvorí vlastný, možno inovujúcejší pohľad. No a veľká debata, možno do noci, do rána. Dúfam, že ešte stále vzdialený futurizmus!

Na šťastie sa ľudia dnes ešte stále stretávajú a debatujú na viaceré témy, rozprávajú o zážitkoch na dovolenkách pri kávičke alebo konfrontujú svoje pohľady na súčasnú spoločnosť. To je dobré a tak to musí aj naďalej byť! Blog má byť miestom alebo knižnicou kde človek niečo vytvára na základe svojho subjektívneho postavenia a premýšľa. Kultúra, politika, cestovanie. Vyjadriť svoj postoj či názor dnes už nie je problém. Ale vyjadriť svoj postoj či názor, aby bol čitateľný, zrozumiteľný a iných niečím novým obohatil, to je už problém.

Tém a problémov v živote je neskutočne veľa, aby sme ich vedeli s našimi priateľmi, rodinou dokonale zanalyzovať. Niekedy nechceme a nepotrebujeme názor subjektivizovaného člena nášho blízkeho okolia. A práve blog je ponúkanou paletou heterogénnych pohľadov, pretože variety len rozširujú poznanie.

Blog je „IN“. A dovolím si tvrdiť, že významným spôsobom formuje spoločnosť. Dáva jej obraz, určitý reflex v širších spektrách. Väčšina ľudí rozmýšľa priamočiaro. Vidí problém, nájde riešenie, BUM a ide ďalej. Ale čo keď je riešení, názorov a postojov viac, pretože spoločnosť sa potrebuje neustále niekde posúvať...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?